konferencja-prasowa-salve-medica_jpg_alpha-127_nc_1640x450_gd

Uroczyste otwarcie nowej inwestycji Salve Medica

9 czerwca 2021 r. w Salve Medica przy ul. Szparagowej 10 w Łodzi odbyła się konferencja prasowa poświęcona otwarciu nowej części Centrum Medycznego. Inwestycja powstała przy wsparciu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (w ramach wsparcia usług w zakresie badań naukowych i prac rozwojowych) reprezentującej Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Nowe skrzydło Salve Medica zapewni nowoczesną przestrzeń dla Działu Badań Klinicznych, a także pozwoli na sprawną obsługę i podniesie komfort Pacjentów Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz Szpitala Onkologicznego.

Oficjalne otwarcie powiązane z happeningiem dla łodzian

Konferencja związana z otwarciem rozpoczęła się od oficjalnego powitania oraz przemówień: doktora Sławomira Sobkiewicza – założyciela i właściciela Salve Medica, Eweliny Barylskiej – dyrektor Szpitala Specjalistycznego oraz Adama Wieczorka – Wiceprezydenta Miasta Łodzi. Po części oficjalnej goście zostali oprowadzeni po nowych wnętrzach.

Konferencja prasowa Salve MedicaEwelina Barylska Salve MedicaAdam Wieczorek Wiceprezydent Łodzi
Konferencja prasowaPrzecięcie wstęgi Salve MedicaSalve Medica nowy oddział

Kolejnym elementem otwarcia był happening „Wygwizdać raka” zorganizowany przez Fundację Salve Medica oraz stowarzyszenie Amazonki Łódź Centrum. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję przejechać londyńskim autobusem piętrowym przez centrum Łodzi i w ten sposób wspierać promowanie badań profilaktycznych, których ilość spadła drastycznie w czasie pandemii. Akcja miała na celu również zwrócenie uwagi łodzian na temat chorób onkologicznych, zmuszenie do refleksji nad własnym zdrowiem oraz okazanie wsparcia chorym onkologicznie i ich bliskim.

Amazonki Łódź CentrumWygwizdać RakaAmazonki Samobadanie Piersi
Wygwizdać RakaWygwizdać RakaWygwizdać Raka

KinoOnko – problem chorób onkologicznych na dużym ekranie

Ważną część nowej przestrzeni stanowią nowoczesne, dopasowane do potrzeb Pacjentów oddziały onkologiczne. By temat profilaktyki i leczenia wybrzmiał jeszcze mocniej, Salve Medica organizuje akcję KinoOnko – cykl projekcji filmowych o tematyce onkologicznej. W ramach KinaOnko zostaną wyświetlone trzy filmy. Pierwszy z nich – „Chemia” w reż. B. Prokopowicza będziemy mogli obejrzeć już 10 czerwca. Seanse KinaOnko odbędą się na parkingu Salve Medica przy ul. Szparagowej 10 (wjazd od ul. Morgowej) i będą mieć formę kina plenerowego. Filmy będzie można oglądać w konwencji kina samochodowego – nie wysiadając z auta – lub korzystając z przygotowanych przez organizatora leżaków. Wstęp wolny.

Co jeszcze znajdziemy w nowych przestrzeniach Salve Medica?

W kolejnym etapie w nowej inwestycji Salve Medica do użytku zostanie oddane bistro, w którym Pacjenci będą mogli w przyjemnych, komfortowych warunkach spotykać się z bliskimi, sala zabaw dla dzieci dedykowana najmłodszym Pacjentom gabinetów lekarskich, a także pomieszczenia biurowo-administracyjne. Nowa inwestycja ma powierzchnię ponad 1500 metrów kwadratowych.

Budowa nowej części Centrum Medycznego rozpoczęła się w czerwcu 2020 roku. Pacjenci mogą korzystać z nowych przestrzeni już od maja 2021 roku.

Przedmiotem nowej inwestycji Salve Medica, oprócz zapewnienia maksymalnego komfortu Pacjentów, jest rozwój działalności badawczej. Będzie on obejmował badania kliniczne, a także stworzenie Centrum Prac Badawczo-Rozwojowych.

Kontakt dla Prasy:
Katarzyna Petrykowska
MARKETING@SALVEMEDICA.PL 
tel. 510-110-965

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email